Numer VIN jest unikatowym numerem identyfikującym pojazdu. Zawiera on liczne i ważne parametry dotyczące samochodu. Dekoder VIN Seat dostarczy Ci istotne informacje m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersja silnika czy opcje wyposażenia.
Firma Seat to przedsiębiorstwo założone 1950 roku, przez Narodowy Instytut Przemysłu, korporację sześciu banków oraz markę Fiat. Dzięki rozkodowaniu numeru VIN będziesz mógł sprawdzić czy obecne wyposażenie samochodu Seat to elementy oryginalne, zamontowane w pojeździe przez producenta. Warto zweryfikować także kolor lakieru, oraz zwrócić uwagę na tapicerkę, szyby, wykończenia, podgrzewanie szyb czy ilość poduszek powietrznych. Jeśli któryś z elementów wyposażenia się nie zgadza, może to oznaczać, że pojazd oferowany pojazd mógł ulec wypadkowi! Kolejnym ważnym argumentem za wykupieniem pełnego raportu jest informacja o tym, czy auto nie dostało się do Polski nielegalnie, a dokładnie mówiąc: nie zostało skradzione.
Dekoder VIN Seat – wpisz numer nadwozia
Raport jest niezbędną pomocą przy sprawdzeniu używanego Seat. Informacje wchodzące w jego skład stanowią podstawowe zestawienie danych niezbędnych do poznania jego historii. Wszystkie informacje zawarte w raporcie są nieodzownym elementem sprawdzenia auta. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem informacji dostępnym na raporcie autoDNA.
- Sprawdzenie baz skradzionych pojazdów
- Dane techniczne pojazdu
- Informacje o poprzednich wskazaniach licznika przebiegu
- Informacje o ewentualnych kolizjach i wypadkach
- Archiwalne zdjęcia pojazdu
- Przeznaczenie pojazdu
- Usterki fabryczne auta
Numer VIN – co to jest?
VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.
Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. Seat już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.
W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).
Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.